Дея спорт отнесе Берое в Efbet Супер Волей🏐

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) продължават отличното си представяне от началото на сезона в Efbet Супер Волей, като се поздравиха с 3-а поредна и общо 4-а победа. Бургазлии се наложиха категорично у дома над Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 (25:18, 25:14, 25:16) в мач от 5-ия кръг на шампионата, игран тази вечер в зала "Младост".

Така воденият от Венцислав Симеонов тим е на 5-о място във времемното класиране с 4 победи, 1 загуба и 11 точки, с колкото е и 4-ия Нефтохимик 2010, но с по-добри показатели. Берое пък допусна 4-а загуба, като със само 1 победа и 3 точки се намира на 13-а позиция. В следващия 6-и кръг Дея спорт е отново домакин, но този път на Ботев (Луковит), докато старозагорци приемат Монтана. И двете срещи са в четвъртък (18 ноември).

Тодор Вълчев блесна още в началото първия гейм на мача, записвайки два блока. Берое пък имаше проблеми с непредизвиканите грешки, допускайки това да се отрази на резултата. Дея спорт се възползва от ситуацията и с по-добро представяне в атака, поведе в мача. Домакините от Дея спорт стартираха по-уверено и във втората част, а гостите продължиха да търсят своя ритъм. Стипе Перич и Денис Чавдаров демонстрираха отлично ниво на блок в началото на третия гейм. А Тодор Вълчев в атака подпечата победата на бургазлии.

Най-полезни за Дея спорт станаха руският диагонал Виталий Василиев (6 блока! и 42% ефективност в атака - +11) и Тодор Вълчев (2 блока, 74% ефективност в атака и 47% позитивно посрещане - +13) със 17 и 16 точки за победата.

За тима на Берое с най-голям актив бе Иван Даммянов с 12 точки (1 ас и 30% ефективност в атака - +2).

ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) - БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) 3:0 (25:18, 25:14, 25:16)

ДЕЯ СПОРТ: Георги Братоев 4, Виталий Василиев 17, Тодор Вълчев 16, Леон Тончев 5, Стипе Перич 4, Денис Чавдаров 4 - Гейдж Уорсли-либеро (Борислав Николов, Красимир Гайдарски, Георги Петров 2)

Старши треньор: ВЕНЦИСЛАВ СИМЕОНОВ

БЕРОЕ 2016: Денимир Димитров 1, Иван Дамянов 12, Руси Желев 1, Иван Тасев 4, Алексей Землянко 6, Милослав Димов 3 - Мартин Иванов-либеро (Симеон Александров 5, Георги Захариев, Мартин Делиев)

Старши треньор: ИВАН ТАСЕВ.