Повече нерви и по-малко блясък при нулево реми между Аржентина и Бразилия

Големите врагове Аржентина и Бразилия не успяха да излъчат победител в дербито помежду си от 14-ия кръг на световните квалификации в зона Южна Америка. Дългоочакваният сблъсък на титаните не предложи зрелището, на което всички се надяваха, а мачът завърши 0:0. Срещата бе доста нервна и на няколко пъти по терена прехвърчаха искри между играчи на двата отбора, но съдията Андрес Куня се справи отлично с ръководенето на мача и във всеки от тези случаи бързо потушаваше страстите, като раздаде общо 7 жълти картона.

Селекционерът на домакините Лионел Скалони бе избрал да започне мача с триото Лионел Меси, Лаутаро Мартинес и Анхел Ди Мария в атака. Леандро Паредес, Джовани Ло Селсо и Родриго Де Паул си партнираха в средата на терена.

Наставникът на гостите Тите пък излезе с Матеус Куня на върха на атаката и триото Лукас Пакета, Винисиус Жуниор и Рафиня, които го подкрепяха от по-задни позиции. Фабиньо и Фред пък бяха двамата опорни полузащитници.

И двата тима решиха да започнат мача предпазливо и в първите петнайсетина минути не се случи нищо запомнящо се на терена.

Първата голова възможност бе създадена от Бразилия. В 17-ата минута Лукас Пакета отне една топка и пусна пас в коридор за Винисиук, който опита да прехвърли вратаря, но не уцели вратата.

Две минути по-късно Матеус Куня видя, че Емилиано Мартинес е напуснал вратата си и реши да опита да отбележи почти от центъра на терена, но ударът му не се получи и топката мина високо над вратата.

Аржентина организира първата си по-интересна атака в 31-ата минута, когато Лаутаро Мартинес получи пас на скорост в наказателното поле и стреля от движение, но ударът му се отклони от защитник и профуча до дясната греда.

Последва обаче нов шанс за кариоките, като в 39-ата минута Фред отправи точен, но слаб удар, който не затрудни особено Емилиано Мартинес.

В 42-ата минута домакините създадоха най-интересното положение до момента. Родриго Де Паул шутира от границата на пеналга и Алисон със сетни сили успя да спаси.

Втората част започна с шанс за Бразилия, който обаче не бе оползотворен по най-добрия начин. Гостите си спечелиха фаул на добра позиция пред наказателното поле, но изстрелът на Рафиня бе разочароващ и мина над вратата.

В 60-ата минута и късметът помогна на гаучосите. Една лошо изчистена топка попадна във Фред, който стреля от воле и нацели напречната греда.

В 72-ата минута Бразилия отново бе близо до гола. Винисиус финтира двама играчи в наказателното поле и стреля по земя, но Мартинес спаси.

Минута по-късно събитията се пренесоха пред другата врата, където Меси отправи далечен изстрел, но в ръцете на Алисон.

В 90-ата минута Лионел Меси можеше да донесе победата на домакините. Той напредна на скорост, елиминира един противник и стреля по земя, но Алисон внимаваше и спаси.

В добавеното време и Юлиан Алварес пробва далечен изстрел, но не намери очертанията на вратата.

След това равенство Бразилия продължава да води убедително в класирането с 35 точки и има 6 повече от Аржентина, която заема 2-ото място с 29 точки. Кариоките вече са сигурен участник на Световното първенство. Гаучосите пък се нуждаят от още 1 точка, за да се присъединят към тях на финалите в Катар. Те могат да се класират и при загуба на Чили от Еквадор тази нощ.