Турнир на талантите U14: Зона Велико Търново - Зона София 0:2

Аржентина отдалечи Уругвай от световното

Отборът на Аржентина нанесе звучен шамар по амбициите на Уругвай да се приближи до класиране на Мондиал 2022, след като спечели като гост с 1:0 в двубой от 13-ия кръг на квалификациите в зона Южна Америка. С успеха “гаучосите” събраха 28 точки и вървят втори след Бразилия (34). Уругвай е шести с 16, но толкова имат също Чили и Колумбия, които са съответно четвърти и пети.

Меси пропусна последните мачове на ПСЖ, но е напълно готов за Аржентина

В следващия си мач Уругвай гостува на Боливия на 16 ноември и може да се върне в местата, даващи право на директно участие. Уругвайците влязоха в мача с амбицията да прекъснат серията си от три поредни мача без победа в квалификациите. Звездата на гостите Лионел Меси започна като резерва и влезе в игра в 76-ата.

Меси вдъхнови Аржентина за погром над Уругвай

Още в петата минута вратарят на Аржентина Емилиано Мартинес беше принуден да се намесва решително. Последва възможност пред гостите чрез Анхел Ди Мария, който се възползва от подаване на Пауло Дибала и откри в седмата минута с техничен удар от границата на наказателното поле. Резултатът се запази до почивката, като най-добрата възможност за Уругвай се откри пред Луис Суарес, но топката срещна гредата. В края пък Мартинес направи ново блестящо спасяване и така вече в 14 поредни мача Аржентина не допусна гол през първото полувреме.

След паузата гостите заиграха по-предпазливо, но имаха своята възможност да удвоят чрез Хоакин Кореа, но Фернандо Муслера спаси. В крайна сметка резултатът се запази и така Аржентина вече не познава загубата в квалификациите в 16 мача, докато Уругвай остана без успех над “албиселесте” вече цели осем години.