Пресконференция на новото ръководство на БФ по вдигане на тежести

Меси вдъхнови Аржентина за погром над Уругвай

Отборът на Аржентина разгроми Уругвай с 3:0 в двубой от световните квалификации в зона Южна Америка. Двубоят се изигра на стадион “Монументал Антонио Веспучи Либерти” в Буенос Айрес и беше от отложения пети кръг на пресявките.

Колумбия спря победния ход на Бразилия

Двубоят беше под номер 150 с националната фланелка за капитана на гостите Диего Годин и започна доста обещаващо за уругвайците, които в първите минути създадоха чудесна възможност, завършила с удар на Луис Суарес от воле, но стражът на Аржентина спаси. Малко по-късно Лаутаро Мартинес пропусна от удобна позиция да изведе "гаучосите" напред.

Аржентинците все пак нанесоха своя удар в 38-ата минута, когато се разписа капитанът и лидер на тима Лионел Меси. Той опита подаване в наказателното поле с левия крак към Николас Гонзалес, но никой не успя да играе с топката и тя влетя в мрежата за 1:0.

За него това беше юбилеен гол №80 с екипа на “гаучосите”. Шест минути по-късно Аржентина предреши изхода на мача с попадение на Родриго Де Паул, като Меси отново имаше решителен дял за попадението.

След почивката превъзходството на домакините продължи и те логично стигнаха до трети гол във вратата на Уругвай. Това се случи в 64-ата минута, когато Лаутаро Мартинес сложи точка на спора, след като засече в мрежата подаване в наказателното поле.

С успеха Аржентина събра 22 точки от 10 мача и върви на втората позиция във временното класиране след лидера Бразилия. Уругвай пък запази позиция в местата, които дават право на директно класиране, като е на четвърто място с 16.