Болоня отново успя да се справи със Сампдория

Отборът на Болоня записа победа с 2:1 при гостуването си на Сампдория от 12-ия кръг в Серия А. Това е шести пореден успех за „рособлу“ срещу този съперник, като четири от победите са именно с този резултат.

Гостите можеха да поведат още в 14-ата минута, когато Кристофър Аскилдсен пробва воле отдалече, но топката срещна гредата. Така те трябваше да изчакат до 47-ата минута, когато Матиас Сванберг им даде аванс със силен шут. В 77-ата Антонио Кандрева центрира от фал, Мая Йошида отклони топката с глава, а Мортен Торсби с шпагат я добута в противниковата мрежа за 1:1. Само минута по-късно Болоня си върна преднината. Тогава Марко Арнаутович се разписа с глава след центриране на Сванберг. Първоначално голът не беше зачетен поради засада, но ВАР показа, че нападателят е бил в редовно положение и така узакони победното попадение в мача.

По този начин Болоня се изкачи на 9-ата позиция в класирането с актив от 18 точки, като отстъпва на Лацио, Фиорентина и Ювентус само по голова разлика. Сампдория пък е в зоната на изпадащите и по-точно на 18-ото място с актив от 9 точки и по-лоша голова разлика от градския съперник Дженоа.