Торино разгроми Сампдория

Торино се придвижи в средата на класирането на Серия "А" след убедителна победа над гостуващия Сампдория с 3:0. Денис Прат, Вилфрид Синго и Андреа Белоти отбелязаха попаденията за "биковете", които имаха тотално надмощие в мача. Задачата на Самп стана непосилна след средата на второто полувреме, когато Адриен Силва получи червен картон.

Резултата откри белгийският халф Прат в 17-ата минута. Цялата атака на домакините бе много добре изградена и въпреки че защитник на Сампдория се опита да изчисти пред голлинията, Прат стори нужното, за да даде аванс на Торо. До почивката имаше още едно много опасно положение пред вратата на Емил Аудеро, но изстрелът на Карол Линети мина на сантиметри от целта.

В началото на втората част Торино отново притисна съперника. В 52-ата минута Томазо Побега пусна добър пас към спринтиращия Синго, който стреля в близкия ъгъл, а намесата на Аудеро се оказа недостатъчна, за да предотврати гола. Четвърт час по-късно Адриен Силва каза нещо на съдията Франческо Фурно и той го изгони.

В намелен състав "моряците" трудно можеха да окажат съпротива. В 71-ата минута след удар на Белоти топката се отби от гредата. В добавеното време обаче нямаше кой да спре италианския национал и той сложи точка на спора със своя гол номер 100 в Серия "А". Преди това пък попадение на Симоне Верди беше отменено заради засада.

Торино вече е на 11-о място с 14 точки, колкото има и Сасуоло. Сампдория остана на 15-а позиция с 9 точки.

В следващия кръг генуезци ще посрещнат Болоня, а Торино ще гостува на Специя.