Болоня закотви Каляри на дъното

Каляри остава на последното място в класирането на Серия "А" и след 11-ия кръг. Тимът от Сардиния отстъпи с 0:2 при гостуването си на Болоня и има само 6 точки в актива си. Болоня пък прекъсна серия от три мача без победа и се изкачи в средата на таблицата с 15 точки, като се изравни с Ювентус, Верона и Емполи.

Головете за домакините вкараха Лоренцо Ди Силвестри в 49-ата минута и Марко Арнаутович в самия край на двубоя. За австрийския национал това беше четвърто попадение от началото на сезона. Малко преди гола на Арнаутович Мартин Касерес от Каляри получи червен картон.

Валтер Мадзари се надяваше именно днешната среща да постави началото на възход в представянето на “рособлу”, но нищо подобно не се случи. Преди почивката публиката на “Ренато Дал’Ара не видя чисти положения, а след нея Болоня използва шансовете си и стигна до ценни три точки.

В основата на първия гол беше Арнаутович, който съвсем леко отклони топката за Де Силвестри и опитният защитник простреля Алесио Краньо. В 83-ата минута резервата Никола Сансоне уцели гредата, а Каляри така и не успя да направи нищо интересно в атака.

В 89-ата минута Диего Годин и Гари Медел се сдърпаха пред вратата на Болоня, а Касерес изрита топката в тялото на Николас Домингес и реферът Давиде Маса го изгони. Дълбоко в добавеното време Сансоне изведе Арнаутович сам срещу вратаря и за него остана по-лесното - 2:0.

В следващия кръг Болоня ще гостува на Сампдория, а Каляри ще е домакин на Аталанта.