10 от Спартак (М) не се предадоха в дербито с Локомотив

Спартак (Москва) и Локомотив (Москва) завършиха 1:1 в голямото дерби от 14-ия кръг на руската Премиер Лига. "Железничарите" могат да съжаляват, че изпуснаха победата, защото водеха почти през целия мач, а Спартак остана с човек по-малко още в 35-ата минута, когато червен картон получи Руслан Литвинов.

Спартаковци продължават да нямат успех в официален двубой от началото на октомври. Тимът на Руи Витория се намира на 9-о място в класирането с 19 точки, а Локомотив е 4-и с 25, но при победа щеше да се изравни с втория в подреждането Сочи. Начело с 30 точки е шампионът Зенит.

Проблемите за Спартак започнаха още преди мача. Защитникът Самюел Жиго получи контузия на загрявката и не можа да вземе участие в срещата. Локо пък доминираше до почивката и заслужено поведе в 23-ата минута, когато Гирано Керк получи хубав пас от Франсоа Камано и простреля Александър Селихов.

В 36-ата минута Литвинов си изкара втори жълт картон и остави домакините в намален състав. Локомотив веднага потърси втори гол на Рифат Жемалетдинов не уцели вратата от добра позиция.

Спартаковци не се огънаха и успяха да изравнят в 64-ата минута. Защитата на Локо се справи с подаване на Куинси Промес, но топката попадна в наир Умяров, който в много прецизен удар изненада Гилерме. Това беше първи гол за халфа с екипа на "червено-белите".

В 68-ата минута домакините дори можеха да направят пълен обрат, но Гилерме спаси удар с глава на Александър Соболев. В 84-ата минута Жемалетдинов вкара гол, но той беше отменен заради засада.

Локомотив е непобеден в първенството под ръководството на новия си треньор Маркус Гисдол. В следващия кръг "железничарите" ще се изправят срещу Ахмат у дома.

Трдуната програма за Спартак продължава след паузата за националните отбори с гостуване на Краснодар.