Локомотив (М) излезе втори в Русия

Локомотив (Москва) продължава с доброто си представяне под ръководството на новия треньор Маркус Гисдол. "Железничарите" се наложиха с 2:1 като гост на новака Нижний Новгород и вече са на второ място в класирането. Столичният тим събра 24 точки и изпревари градските си съперници ЦСКА и Динамо, които останаха с по 23. Убедителен лидер е Зенит с 29 точки.

Локомотив надигра съперника си, воден от Александър Кержаков, и заслужено спечели. Началото бе по-добро за домакините, които откриха с гол на Илия Берковский в 31-ата минута. Той влезе на скорост в наказателното поле и с плътен шут простреля Гилерме

Отговорът на московчани не закъсня. В 38-ата минута Мачей Рибус подаде на Рифат Жемалетдинов, той финтира съперников бранител и заби топката до гредата - 1:1.

През второто полувреме Локо създаде немалко положения, но така и не успяваше да излезе напред. Домакините вече смятаха, че са измъкнали точката, но в 95-ата минута вратарят Андрей Синицин изпусна топката, след като опита да пресече центриране от десния фланг, тя се удари в съотборника му Иван Миладинович и влезе във вратата.