Нов леден душ за Спартак (М)

След няколко добри мача, Спартак (Москва) отново влезе в негативна серия. Всичко започна с допуснатия обрат срещу Лестър в Лига Европа и продължи с историческия разгром с 1:7 от Зенит. Днес руският гранд имаше шанс поне отчасти да измие срама с победа срещу неубедително представящия се Ростов, но мачът завърши 1:1, като московчани допуснаха изравняване дълбоко в добавеното време.

Балансът на "червено-белите" под ръководството на Руи Витория е, меко казано, лош - 6 победи, 3 равенства и 9 загуби. На своя "Откритие Арена" спартаковци са спечелили само три от изиграните 10 мача.

Домакините стартираха силно и направиха няколко добри атаки, но нито една от тях не завърши с удар, който да притесни Сергей Песяков. В 18-ата минута Денис Терентиев проби по фланга и центрира към Али Соу, но бившата звезда на ЦСКА-София бе изпреварен от Самюел Жиго.

Много добра възможност за гол се откри пред Дмитрий Полоз в 38-ата минута, но крилото на Ростов стреля покрай вратата. Феновете на Спартак пък не скриха недоволството си от резултатите на своите любимци и призоваха собственика Леонид Федун да продаде клуба.

През второто полувреме положения имаше и пред двете врати, но първи гол вкараха московчани. В 78-ата минута Зелимхан Бакаев центрира от корнер, а Руслан Литвинов засече топката с глава за 1:0. След попадението домакините се върнаха да бранят крехкия си аванс и сбъркаха. В петата минута на добавеното време Николай Комличенко свали топката към Данил Хлебов, който се измъкна от Николай Разсказов и с прехвърлящ удар изравни.

В класирането Спартак е на 8-о място с 18 точки, а Ростов има 13 и се намира на 12-а позиция.