Казанлък Волей записа втора категорична победа в Демакс лигата

Волейболистките на Казанлък Волей записаха втора категорична победа в женската Демакс лигата. Воденият от Атанас Петров тим надигра Локомотив 1929 (София) с 3:0 (25:9, 25:23, 25:23) в мач от 2-ия кръг на първенството, игран в зала "Багира".

В следващия 3-и кръг Казанлък гостува на Берое (Стара Загора), а Локомотив приема Варна ДКС. И двете срещи са на 13 ноември (събота) от 17,00 часа.

"Розите" тръгнаха ударно в първата част, като не дадоха възможност на Локомотив за съпротива и го оставиха на едва 9 точки. Във втория гейм ролите се размениха и столичанки поведоха. Играта бе на амплитуди през по-голямата част от времето, но в ключовите моменти домакините от Казанлък успяха да пречупят Локомотив. Третият гейм премина под диктовката на казанлъчанки, но след 19-а точка се заформи интрига за кратко, като след това момичетата на Атанас Петров отново поеха инициативата - 25:23 и 3:0.