Рома отговори на очакванията на Моуриньо

Предизвиканите от Жозе Моуриньо футболисти на Рома се раздадоха и направиха втори пореден силен двубой и този път се поздравиха с драматичен успех с 2:1 при визитата си на Каляри в среща от 10-ия кръг на Калчото. “Вълците” губеха с 0:1 до 71-вата минута, но демонстрираха воля и стигнаха до обрат, след който са четвърти в класирането.

Капитанът Лоренцо Пелегрини заби красиво победно попадение в 78-ата минута от пряк свободен удар, а преди него Рожер Ибанес беше изравнил. Точно Ибанес беше единственият титуляр сред полевите състезатели тази вечер, който беше на терена и при резила срещу Бодьо/Глимт (1:6) в Лигата на конференциите преди седмица. Специалния изгледа срещата от трибуните заради наказание.

Римляните имаха и шанс, защото в 8-ата минута гредата ги спаси след удар на Раул Беланова. В 52-ата пък грешка на Матиас Виня доведе до това, че Леонардо Паволети вкара за Каляри. Късметът покри “джалоросите” и в 59-ата, когато Паволети беше оставен сам от няколко метра, но стреля слабо.

После Рома заигра много силно, а виновникът за попадение Виня беше набързо изваден от игра. В 67-ата Пелегрини разтресе напречната греда, но четири по-късно гостите вече празнуваха след попадението на Ибанес. В 78-ата пък Пелегрини изненада вратаря с директен шут от фал за 2:1.

Тази победа идва след три поредни неуспеха на “вълците”, а в неделя им предстои дерби с Милан на “Олимпико”.