100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:5

Наполи се завърна на върха в Серия А

Битката за върха в Серия А се ожесточава още в началото на сезона. Наполи се завърна на върха във временното класиране, след като разгроми с 3:0 у дома Болоня в двубой от десетия кръг и изпревари по голова разлика Милан, който има същия актив.

Шампионът Интер върви трети с 21, а доскорошният хегемон в калчото Ювентус е седми с 15. С успеха над Болоня Наполи отговори на предизвикателството на Милан, който надви с 1:0 Торино в последния си мач. В герой за хората на Лучано Спалети се превърна капитанът Лоренцо Инсиние, който се разписа на два пъти от дузпа на стадион “Диего Марадона”, а едно попадение добави Фабиан Руис.

Наполи овладя инициативата от първата минута и контролираше играта, докато гостите от Болоня разчитаха на епизодични контраатаки. Първите 20 минути бяха много интензивни, а Виктор Осимен еше замесен във всичко най-интересно. Нигериецът намери Инсиние пред вратата, но италианският национал не успя да преодолее стража на Болоня Лукаш Скорупски. Така се стигна до 17-ата минута, когато топката попадна у Фабиан Руис извън наказателното поле и испанския халх я прати в мрежата с далечен удар.

Болоня се опита да отговори, но Наполи добре контролираше играта и стигна до втори гол в края на полувремето, когато получи дузпа за игра с ръка на Гари Медел в наказателното поле. Зад топката застана Лоренцо Инсиние, който я прати в мрежата за 2:0. След паузата Наполи продължи да владее повече топката, а Муса Бароу можеше да намали в 53-ата минута.

Много активен беше Осимен, който много искаше да се разпише, но в крайна сметка спечели дузпа в 59-ата минута, когато беше съборен в наказателното поле. С изпълнението отново се нагърби Инсиние, който за втори път се разписа, въпреки че Скорупски хвана ъгъла. Малко по-късно Инсиние беше заменен, а в крайна сметка Наполи удържа победата си след седма чиста победа и се върна на върха в класирането.