Фрайбург отнесе и Гройтер Фюрт

Отборът на Фрайбург продължава чудесното си представяне през сезона, след като записа домакинска победа с 3:1 над Гройтер Фюрт в двубой от 10-ия кръг на Бундеслигата.

Домакините поведоха в 20-ата минута, когато Симон Аста си отбеляза нелеп автогол с глава при опита си да изчисти центриране. В 39-ата Никлас Хьофлер удвои преднината им също с глава след изпълнение на корнер. В 74-ата Джейми Люлинг успя да върне един гол за гостите, засичайки центриране на Бранимир Хъргота. Само пет минути по-късно обаче Винченцо Грифо оформи крайното 3:1 с точно изпълнена дузпа за фал на вратаря Мариус Функ срещу Хьофлер.

Така Фрайбург все още се движи трети в класирането, но вече с 22 спечелени пункта. Гройтер Фюрт пък е на дъното със само една точка в актива си.