Лайпциг бързо превключи от най-силния във Франция до най-слабия в Германия

Отборът на РБ (Лайпциг) бързо се изправи на крака след поражението от Пари Сен Жермен (2:3) в Шампионската лига, след като надви последния в Бундеслигата Гройтер Фюрт с 4:1 вкъщи в среща от 9-ия кръг. Както и срещу френския колос през седмицата, “червените бикове” участваха в мач с обрат, но този път те бяха на печелившата страна. Ключови се оказаха три от смените на треньора Джеси Марш, които се разписаха.

Домакините се оттеглиха на почивка с гол пасив след точно изпълнена от Бранимир Хъргота дузпа в 45-ата минута. През втората част обаче футболистите на Лайпциг бяха във вихъра си и не им отне много време, преди да пречупят съперника. Влезлият с първия сигнал за тази част Юсуф Поулсен изравни още в 47-ата, а 53-ата Емил Форшберг реализира за 2:1 от наказателен удар. В 65-ата, само секунди след появата си на терена, унгарският национал Доминик Собослай вкара за 3:1, което гарантира трите точки за домакините. В 88-ата 18-годишният испанец Уго Ново, който също влезе като резерва и за когото това беше дебют, беше точен за крайното 4:1.

Успехът е едва четвърти за сребърния медалист този шампионат, като с тези три точки отборът се завръща в топ 6. Гройтер Фюрт пък си остава на дъното със само една точка и седем поредни загуби.