Хатайспор повали и Бешикташ, нова загуба за Фенербахче

През миналия сезон Хатайспор беше новак в елита на турския футбол, а през този вече показва амбиции за нещо голямо. Тимът на Страхил Попов, който отдавна не попада в групата за мачовете, победи с 1:0 Бешикташ и се настани еднолично на второто място в класирането.

Единствения гол вкара грузинецът Саба Лобжанидзе още в 6-ата минута. През второто полувреме гостите потърсиха поне изравняване, но попадение на ветерана Мехмет Топал беше отменено заради засада.

Бешикташ е трети с 20 точки, но все по-трудно съчетава ангажиментите си в първенството с тези в Шампионската лига. "Черните орли" загубиха 5 от последните си 7 мача във всички състезания.

Друг от грандовете - Фенербахче, също има проблеми. Вчера "фенерите" отстъпиха с 1:2 при визитата си на Коняспор и останаха 6-и в подреждането. Точни за Коняспор бяха Сонер Дикмен и Абдулкерим Бардакджъ още в първите 11 минути, а Ирхан Кахведжи намали в края. По този начин бившият отбор на Димитър Рангелов се изкачи на 4-о място с 20 точки, колкото имат още Бешикташ и Аланияспор.

Начело в Турция е Трабзонспор с 27 точки. Вчера тимът от черноморския град се наложи с 2:1 над Ризеспор и в серия от 4 поредни победи в шампионата.