Хатайспор с нова победа и пак без Попов

Хатайспор записа нова победа на сметката си в турската Сюпер лига. Тимът се наложи с 2:1 над Газиантеп в домакинството си от 9-ия кръг.

Българският защитник Страхил Попов продължава да бъде тотално забравен от треньора на домакините Йомер Ердоган и остана извън групата и за този мач, като все още не е записал и минута от началото на сезона.

Иначе Хатайспор стигна до победата с голове на Маме Диуф от дузпа в 52-ата и Мохамед Камара в 73-ата минута.

Почетният гол за гостите дойде от Анхело Сагал в 82-ата минута.

Този успех изкачи Хатайспор на 2-ото място в класирането с 19 точки и 2 по-малко от водача Трабзонспор. Газиантеп е на 12-ото място с 11 точки.