Фенербахче поведе в Турция

Фенербахче е новият водач в класирането на турското първенство. В среща от 7-ия кръг отборът на Витор Перейра надви с 2:1 като гост Хатайспор. Диего Роси и Филип Новак вкараха головете за "фенерите", а Дилан Сен-Люи намали за домакините. Страхил Попов за пореден път не беше в групата на Хатайспор.

В 17-ата минута Енер Валенсия напредна по десния фланг и центрира към Роси, който от въздуха прати топката във вратата. В 29-ата Валенсия стреля с глава, а Новак подложи крак пред голлинията и вписа името си сред голмайсторите. Хатайспор успя да върне едно попадение в 70-ата минута, когато точен беше Сен-Люи. До края Фенербахче удържа преднината си и с актив от 16 точки измести Алтай от първото място.

Победа записа и Галатасарай - 2:1 срещу Гьозтепе. Гостите изненадващо излязоха напред в 43-ата минута с гол на Шериф Ндиайе. Сенегалецът беше изведен от Халил Акбунар и с малка доза късмет преодоля Фернандо Муслера. В началото на втората част Галатасарай обърна резултата с два гола за две минути. Първо Халил Дервисоглу изравни след кошмарна грешка на стража Ирфан Егрибаят, а секунди по-късно румънецът Олимпиу Моруцан се разходи между няколко бранители и с удар в близкия ъгъл донесе трите точки на тима на Фатих Терим.

В друг мач вчера Истанбул Башакшехир разгроми с 3:0 Чайкур Ризеспор, а всички голове бяха дело на италианския нападател Стефано Окака. В класирането Истанбул Башакшехир е на 15-о място с 6 точки. Води Фенербахче с 16, пред Алтай (15), Бешикташ (14) и Трабзонспор (14).