Бешикташ обърна Галатасарай и се доближи до върха

Бешикташ бързо забрави разочарованията срещу Истанбул Башакшехир и Спортинг (Лисабон) в предишните си два мача, като постигна важна победа срещу Галатасарай в дербито от 10-ия кръг на турското първенство. Канадският национал Кайл Ларин вкара и двата гола за "черните орли", които направиха обрат и се изравниха с втория в класирането Хатайспор.

Двубоят на "Водафон Парк" беше очакван с огромен интерес и предложи интрига от първата до последната минута. Галатасарай влезе в сблъсъка в по-добра форма и поведе, но не успя да запази аванса си и се намира едва на 8-о място в подреждането, на 7 точки зад водача Трабзонспор.

Първата възможност беше за домакините, но Алекс Тейшейра стреля покрай вратата. В 35-ата минута Александру Чикалдау изстреля топката извън наказателното поле и изненада Ерсин Дестаноглу, който закъсня с намесата си.

Бешикташ отговори мигновено. В 39-ата минута левият бек Умут Мераш центрира, а Фернандо Муслера закъсня с излизането си и Ларин го изпревари - 1:1.

През второто полувреме домакините заложиха на постепенни атаки, а футболистите на Галатасарай разчитаха на по-скоростни комбинации. В 64-ата минута след центриране от корнер топката стигна до Ларин и той с лекота я насочи в мрежата.

Галатасарай можеше да стигне поне до точка, но в 81-ата минута Мостафа Мохамед пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Домагой Вида.