Пирин със страхотен обрат срещу Марек в първия мач от Efbet Супер Волей

Волейболният отбор на Пирин (Разлог) започна със страхотна победа новия сезон в българското първенство. Разложани успяха да обърнат и да се наложат като гости над Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:2 (25:20, 22:25, 22:25, 25:22, 15:11) в мач от 1-ия кръг в Група А на Efbet Супер Волей, игран тази вечер в зала "Спортна".

Във втория кръг Пирин ще бъде домакин на Монтана, докато дупничани ще приемат Локомотив (Пловдив). И двете срещи са следващия петък (29 октомври) съответно от 18,00 и 17,30 часа.

Гостите от Пирин поведоха в началото на първия гейм, след което допуснаха изравняване. Волейболистите от Разлог отново взеха превес, като бяха доминиращи в атака и не допуснаха Марек да ги преодолее въпреки борбата. Дупничани допуснаха повече грешки и това натежа. Във втората част дупничани оказаха по-различно лице, взеха превес и през по-голямата част от времето не изпускаха инициативата. Така резултатът бе изравнен и битката започна отначало.

Възходящата линия на домакините продължи. Третата част протече под диктовката им, но след 16-т точка двата отбора бяха равностойни, като се бориха за всяка топка и всяка точка. В ключовите моменти обаче дупничани отново бяха по-добри, като атаката и блокадата бяха решаващи за развоя. Така Марек поведе с 2:1 след 25:22. Това мобилизира разложани и в четвъртия гейм бяха пълен хегемон. Въпреки, че в края Марек успя да скъси дистанцията, гостите доведоха нещата до равенство и мачът влезе в тайбрек.

Там Пирин продължи освободено и без напрежение и остави съперника без особена възможност за противодействие, повеждайки с 9:2. Постепенно домакините "се поокопитиха" и намалиха разликата, но не можаха да обърнат нещата в своя полза. Така разложани се поздравиха с победата след 15:11 и 3:2.

Най-полезен за Пирин стана Спас Байрев с 25 точки (1 ас и 55% ефективност в атака) за победата. Александър Симеонов (3 блока, 42% ефективност в атака и 64% позитивно посрещане) и Петър Петров (2 блока, 2 аса, 50% ефективност в атака и 37% позитивно посрещане) добавиха 17 и 16 точки за успеха.

За Марек над всички бе Цветелин Цветанов със страхотните 30 точки (2 блока, 1 ас, 59% ефективност в атака и 31% позитивно посрещане). Димитър Дулчев се отчете с още 22 точки (2 блока, 1 ас и 45% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успеха.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 2:3 (20:25, 25:22, 25:22, 22:25, 11:15)

МАРЕК: Стефан Узунов 1, Димитър Дулчев 22, Цветелин Цветанов 30, Светослав Иванов 14, Любчо Янков 9, Ивайло Дамянов 11 - Димитър Механджийски-либеро (Георги Бъчваров)

Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ

ПИРИН: Любомир Агонцев, Спас Байрев 25, Петър Петров 16, Александър Симеонов 17, Васил Атанасов 7, Костадин Гаджанов 11 - Виктор Копанаров-либеро (Константин Нечев)

Старши треньор: ВЛАДИМИР ПАНЕВ.