Наказателна акция срещу Валенсия изравни Бетис с лидерите

Бетис постигна трета поредна победа в Ла Лига и настигна градския си съперник Севиля и Реал Сосиедад. Трите тима оглавяват класирането с по 21 точки преди мача на Реал Мадрид срещу Осасуна. "Зелено-белите" разгромиха с 4:1 Валенсия и вече са отборът с второто най-резултатно нападение от началото на сезона.

Два гола на Борха Иглесиас дадоха добра преднина на Бетис, но малко преди почивката Габриел Паулиста намали. През второто полувреме Херман пецея и Хуанми оформиха най-убедителния успех на севилци до момента.

Борха Иглесиас откри от дузпа в 14-ата минута, отсъдена след намесата на ВАР. Омар Алдерете фаулира нападателя на Бетис около границата на наказателното поле. Първоначално съдията Исидро Ескудеро даде пряк свободен удар, но след това промени решението си, а Иглесиас не сбърка от бялата точка.

В 30-ата минута шут на Борха Иглесиас рикошира в противников бранител и заблуди вратаря Яспер Силесен - 2:0. "Прилепите" се върнаха в мача благодарение на Габриел Паулиста, който се разписа от близо след неубедителна намеса на Клаудио Браво.

В 62-ата минута Пецея вкара много красив гол с глава, а точка на спора сложи Хуанми малко по-късно. Офанзивният футболист използва объркване в защитата на Валенсия и хладнокръвно прати топката в мрежата.

За гостите това беше четвърта загуба и те останаха в долната половина на таблицата с 13 точки.