Валенсия изоставаше с два гола до 93-ата, но не загуби

По героичен начин Валенсия стигна до точка при домакинството си на Майорка в среща от 10-ия кръг на Ла Лига. “Прилепите” губеха с 0:2 до третата минута на добавеното време, но все пак успяха да вкарат два гола за крайното 2:2. Вторият  от тях дойде в 98-ата минута, след като беше изтекло даденото 7-минутно продължение, но независимо от това беше зачетено от съдията.

Играчите на Хосе Бордалас “проспаха” първото полувреме и гостите им забиха две попадения. В 32-ата Анхел Родригес реализира първото, а шест минути по-късно Муктар Диакаби от Валенсия сам насочи топката в мрежата на своите - 0:2.

Домакините показаха съвсем друго лице след почивката, а бяха улеснени и от отстраняването на Кан-ин Лий още в 55-ата. Кореецът получи втори жълт картон, след като видимо беше превъзбуден с надеждата да се докаже пред Валенсия, откъдето го изгониха през лятото. Азиатецът изработи първия гол за Майорка, но после не издържа на напрежението.

Тимът от “Местайя” натисна и в 70-ата минута стигна до греда, след което пък бранителят на съперника Франко Русо изчисти от самата голлиния.

Редовното време изтече и Хетафе продължаваше да води уверено, но домакините не се предадоха. В 93-ата Гонсало Гедеш стреля от далечно разстояние и кълбото се отклони в главата на въпросния Русо, с което стана неспасяемо за вратаря Маноло Рейна.

После изтече и добавеното време, но атаката на Валенсия не беше спряна и тя завърши с гол на Хосе Гая за крайното 2:2. Испанският национал беше в пасивна засада при центрирането, с което вероятно си спечели и отлична позиция за завършващ изстрел.

Независимо от показания характер, положението на Валенсия остава незадоволително, защото отборът няма победа вече в шест поредни срещи и е чак на 10-а позиция. Сходно е положението при Майорка, който се радва само на един успех в изминалите си пет кръга.