Бетис продължава с добрите резултати

Бетис затвърди силната си серия с четвърта победа в последните си пет мача в Ла Лига, с което за момента е на четвърта позиция. Този път отборът от Севиля се справи трудно с Райо Валекано на свой терен - 3:2. Вилиан Жозе донесе успеха с точно изпълнена дузпа четвърт час преди края.

Играчите на Мануел Пелегрини се радваха на добър аванс от два гола, но позволиха на противника да изравни. После обаче те успяха да се наложат.

Алекс Морено реализира за 1:0 в 22-ата, а само две минути по-късно се разписа и съотборникът му Хуанми, като положението при това попадение беше разгледано от ВАР за потенциална игра с ръка на атакуващия играч.

Райо намали в заключителните секунди на първата част чрез Ранди Нтека, а в 65-ата дори изравни, след като точен беше Алваро Гарсия. Десет минути по-късно обаче Бетис стигна до оказалия се победен гол от наказателен удар.