Тежка загуба за "българския" Академика (Клинчени)

Университатя (Крайова) разби с 5:0 "българския" Академика (Клинчени) в срещата между двата тима от 12-ия кръг на румънската Лига 1. Домакините категорично надиграха своя съперник и му нанесоха поредна неприятна загуба от началото на сезона.

За гостите титуляр бе Асен Чандъров, който записа 90 минути. Георги Пашов също се появи в игра в 60-ата минута. За домакините Антони Иванов се появи в игра в 80-ата минута.

Университатя реши всичко за по-малко от 25 минути, като за това време вкара три гола, дело на Нистор в 11-ата, Марковичи в 14-ата и Банку в 23-ата минута.

Четвъртият гол бе дело на Иван в 71-ата минута, а петият на Рогулич в 92-ата. Домакините можеха да спечелят и по-убедително, на Ури пропусна дузпа в 53-ата минута.

С този успех Университатя излезе на 5-ото място с 22 точки. Академика е на дъното, без победа в актива си и със само 3 спечелени точки. Водач е ЧФР Клуж с 30 точки.