Вихър измъкна победата от Чардафон

Вихър Айтос се наложи със 106:99 над Чардафон след продължение за втората си победа от началото на сезона. Тимът от Габрово поведе с 27:19 след десет минути игра, но след много силна игра до края на полувремето, на почивката съперникът му обърна за 54:44. Авансът на Вихър достигна 14 точки след паузата, а преди заключителната четвърт тимът водеше със 73:67. Две минути преди края обаче Чардафон стигна до пълен обрат, а след нови размени на водачеството мачът бе пратен в добавени пет минути при 95:95. Баскетболистите на Дечо Коешинов поведоха още в началото на продължението и този път не изпуснаха преднината си до последно.

Стоян Милчев завърши с дабъл-дабъл - 38 точки и 10 асистенции за победителите. Игралият без нито една смяна Стоил Аладжов се отчете също с дабъл-дабъл - 34 точки и 10 борби, а по 10 точки добавиха Йордан Киров и Симеон Апостолов (14 борби). За Чардафон за пореден мач над всички бе играещият треньор Антонио Станков, който записа 29 точки и 8 борби. Димитър Радев реализира 19 точки, Боримир Алексиев е с 12, а 10 наниза Илиян Павлов.