Бавни и яростни отнесе Дунав в Русе

Бавни и яростни нанесе трета загуба на Дунав Русе, побеждавайки го със 70:53 след по-силно второ полувреме. Двата тима започнаха мача с доста грешки и пропуски, което се отрази и на ниската резултатност. Разликата така и не надхвърли 4 точки, като на почивката тимът от Плевен водеше с 25:22. След паузата обаче доста по-опитният отбор на Бавни и яростни взе инициативата и започна да трупа аванс, който преди заключителната четвърт бе най-големият в мача до момента при 49:34. В оставащото време преднината на тима надхвърли 20 точки, като на практика в последните минути мачът се доиграваше.

Едва шестима баскетболисти на победителите взеха участие в срещата, като с 23 точки и 8 борби завърши Венцислав Георгиев, Максим Генов вкара 18 точки, Цветан Тодоров завърши с дабъл-дабъл - 13 точки и 13 борби. За русенци Асен Нейков се отчете с 16 точки и 9 борби, Теодор Трифонов добави 15 точки.