ЦСКА без проблеми срещу Добруджа в дербито на Efbet Супер Волей

Волейболният отбор на ЦСКА стартира отлично новия сезон в българското първенство. Момчетата на Александър Попов биха без особени проблеми като гости Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:17, 25:20, 25:20) в дербито на 1-ия кръг в Група Б на Efbet Супер Волей, играно тази вечер в зала "Добротица".

Във втория кръг "червените" ще гостуват на Левски за "вечното" дерби, а Добруджа ще бъде гост на Дунав (Русе). И двата мача са следващия петък (29 октомври) съответно от 19,30 и 18,00 часа.

Срещата премина при надмощието на армейците. В първия гейм те успяха рано да направят разлика и да я поддържат, за да поведат с 25:17. Втората част премина значително по-равностойно, като домакините от Добруджа стояха в непосредствена близост до "червените". Това продължи до 18-ата точка, когато ЦСКА успя да пробие посрещането на добричлии и след хубава серия да затвори гейма при 25:20.

В началото на третата част настана известно объркване. При 7:6 за ЦСКА на сервис за домакините застана Явор Генов. Негова серия доведе до обрат за 9:7, но в този момент Сашо Попов алармира, че ротацията на Добруджа е сбъркана и на начален удар е трябвало да бъде друг волейболист - Христо Енков. Така резултатът бе върнат за 8:6 за ЦСКА, след което "червените" взеха контрол върху събитията на полето и затвориха мача с 3:0 след ново 25:20.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - ЦСКА 0:3 (17:25, 20:25, 20:25)

ДОБРУДЖА 07: Николай Манчев, Георги Михалев, Явор Генов, Златко Кьосев, Светослав Арнаудов, Александър Кордев - Николай Тодоров-либеро (Христо Енков, Калоян Канев, Георги Чалъков)

Старши треньор: ЛАЗАР ЛАЗАРОВ

ЦСКА: Делчо Раев, Реда Хайкал, Милош Терзич, Георги Татаров, Андрей Христов, Тодор Костов - Добромир Иванов-либеро (Добромир Димитров)

Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.