Влахович и Тадич поведоха Сърбия за успех над Азербайджан

Сърбия записа важен успех с 3:1 над Азербайджан в домакинството си от 8-ия кръг на световните квалификации в група "А". С тази победа западните ни съседи останаха начело в групата и все още имат шанс за директно класиране на финалите в Катар.

Успехът на домакините в Белград дойде трудно, като те се нуждаеха от две дузпи. Резултатът в мача бе открит именно от дузпа в 30-ата минута, когато Душан Влахович се разписа от бялата точка.

Азербайджан обаче се върна в мача в края на първото полувреме с гол на Емин Махмудов.

Сърбия обаче успя бързо да си върне преднината в началото на второто полувреме, а отново точен бе Душан Влахович след асистенция на Дарко Лазович в 52-ата минута.

В 83-ата минута домакините получиха нова дузпа в своя полза, а този път зад бялата точка застана Душан Тадич и оформи крайното 3:1.

Така Сърбия събра актив от 17 точки и води в класирането в групата с точка повече от Португалия, но и с мач повече в актива си. Азербайджан е на дъното с 1 спечелена точка.