Комичен автогол лиши Сърбия от ценни точки

Ейре се добра до щастливо равенство срещу Сърбия в мач от група "А" на квалификациите за Мондиал 2022. Мачът в Дъблин завърши 1:1, въпреки че гостите имаха много повече положения и водеха до 87-ата минута, когато Никола Миленкович си вкара нелеп автогол. Виновник за него обаче не беше защитникът на Фиорентина, а Сергей Милинкович-Савич, който изрита топката в главата му. Именно халфът на Лацио откри за сърбите в 20-ата минута, но грешката му в края попречи на "репрезентацията" да стигне до заслужен успех.

Драган Стойкович подреди сърбите в 3-4-1-2, като Душан Влахович партнираше на Александър Митрович в предни позиции. Двамата вкараха трите гола за победата с 3:2 над "детелините" през март. Зад нападателите действаше Душан Тадич, а тримата защитници бяха Никола Миленкович, Милош Велкович и Страхиня Павлович.

Домакините от Ейре разчитаха в атака на Адам Ида от Норич, а Мат Дохърти и Джеймс МакКлийн уплътняваха двата фланга. Ирландците започнаха неуверено и Шейн Дъфи допусна груба грешка още в 4-ата минута, но Влахович не се възползва и стреля право във вратаря Гавин Базуну.

Сърбия доминираше и заслужено поведе в 20-ата минута. Голът падна след статично положение. Тадич центрира от корнер, а Милинкович-Савич отклони топката с глава в далечния ъгъл. Малко по-късно Филип Костич проби до аутлинията и намери непокрития Миленкович, но той шутира много неточно. До почивката сърбите още веднъж бяха близо до попадение, но Базуну изби в корнер мощен удар на Митрович.

И през второто полувреме гостите бяха по-добрият отбор. В 57-ата минута Джуричич подаде на Митрович, който веднага отправи удар, но ирландският страж спаси с крак. Не след дълго Базуну отново попречи на тарана на сърбите да се разпише. Смените на Стивън Кени не помогнаха на тима му и Предраг Райкович нямаше почти никаква работа на вратата на Сърбия.

Стигна се обаче до 87-ата минута, когато Милинкович-Савич се опита да изчисти, но уцели съотборника си Миленкович, а отскочилата топка изненада Райкович - 1:1. С равенството сърбите събраха 11 точки - с две по-малко от водача Португалия. Двата отбора ще се изправят един срещу друг в последния кръг от борбата в групата, като мачът ще се състои в Лисабон.