Сърбия се изравни с Португалия

Сърбия продължи да поддържа темпото на Португалия в група А на световните квалификации. Отборът на Драган Стойкович победи с 4:1 Люксембург в Белград и има актив от 10 точки, колкото имат и португалците, но е с по-добра голова разлика.

Сърбите започнаха на високо темпо и положенията пред вратата на гостите не закъсняха. В 15-ата минута Александър Митрович имаше отличен шанс да открие резултата, но ударът му с глава бе неточен. Малко по-късно изстрел на Тадич бе спасен от вратаря на Люксембург Морис. В 22-ата минута поредната отлична атака на домакините завърши с подаване на Сергей Милинкович-Савич към Митрович, който откри резултата. Нападателят на Фулъм удвои аванса на сърбите в 35-ата минута, след като се възползва от центриране ан Костич и с глава прати топката в мрежата.

След почивката Сърбия продължи да доминира, но постепенно намали темпото. В 77-ата минута гостите организираха първата си смислена атака и стигнаха до гол, дело на Тил. Попадението леко стресна домакините, които отново тръгнаха в нападение. Влезлият като резерва Душан Влахович пропусна отличен шанс, след като бе изведен от Тадич. В 80-ата минута резултатът стана 3:1, след като Шано отклони топката в собствената си врата. В добавеното време и Милинкович се разписа.