Нидерландия се позабавлява с Гибралтар

г

Нидерландия записа очаквана изразителна победа с 6:0 в домакинството си на Гибралтар от 8-ия кръг в група "G" на световните квалификации. "Лалетата" можеха да спечелят и по-убедително срещу големия аутсайдер в групапата, но пропуснаха още положения, включително и дузпа.

Головото шоу започна в 9-ата минута, когато Мемфис Депай центрира от корнер и Вирджил ван Дайк с глава порази вратата за 1:0.

В 19-ата минута домакините на "Де Кайп" в Ротердам получиха дузпа в своя полза за игра с ръка на защитник на гостите, но ударът на Депай от бялата точка бе отразен от вратаря.

Само две минути по-късно обаче Депай се реваншира за грешката си. Дейви Клаасен бе извене в наказателното поле и продължи към нападателя на Барселона, който отблизо реализира за 2:0.

Третото попадение дойде в самия край на първото полувреме, когато Нидерландия получи втора дузпа в своя полза, отново за игра с ръка, а този път Депай не сгреши и вкара 11-метровия наказателен удар.

В 48-ата минута падна и четвърти гол във вратата на Гибралтар, а негов автор бе Дензъл Дъмфрис с глава, засичайки центриране на Ноа Ланг.

В 75-ата минута и Арнаут Данжума записа името си сред голмайсторите. Тогава Воут Вигхорст свали с глава към крилото на Виляреал, който засече във вратата за 5:0.

Крайното 6:0 оформи Донийл Мален, който се разписа в 86-ата минута. Той бе изведен от Депайр на стрелкова позиция и с удар в долния ляв ъгъл на вратата успя да отбележи.

С този успех Нидерландия направи поредна крачка към класиране на световните финали в Катар, като води в групата с 19 точки, пред Норвегия със 17 и Турция с 15. Гибралтар пък остава на дъното с 0 точки.