Черна гора не остави шансове на Гибралтар

Отборът на Черна гора постигна очаквана победа с 3:0 при гостуването си на аутсайдера Гибралтар в двубой от седмия кръг на световните квалификации в група G от зона “УЕФА”.

Балканците поведоха още в 7-ата минута, когато Адам Марушич се разписа, възползвайки се от центриране на Жарко Томашевич. В 44-ата капитанът Фатош Бечирай удвои преднината им, след като беше точен от дузпа. Крайният резултат беше оформен в 68-ата минута, когато именно Бечирай засече с глава центриране на Сеад Хаксабанович. Така Черна гора продължава да бъде четвърти в групата, но вече с 11 спечелени пункта, докато Гибралтар е последен без актив до момента.