Унгария допусна шокираща загуба от Албания

Отборът на Унгария допусна шокираща загуба от Албания с 0:1 у дома в Будапеща в двубой от група I на световните квалификации. В другия мач от потока Англия разгроми Андора с 5:0 и се утвърди начело във временното класиране с актив от 19 точси след седем изиграни мача.Албанците вървят втори с 15, следва Полша с 14, а Унгария е едва четвърта с 10.

Всички резултати от световните квалификации

Двубоят в Будапеща не предложи много емоции на зрителите в първите 45 минути, като и двата тима заложиха на защитата. Албанците изпитаха затруднения в средата на полувремето, когато се наложи да променят дефанзивния си план заради контузията на Етрит Бериша

Маджарите ускориха темпото на игра, но така и не стигнаха до попадение. Заключителните 20 минути на мача бяха най-интересни за гледане, като и двата тима пропуснаха добри възможности. Така се стигна до 80-ата, когато Армандо Броя разпечата вратата на домакините и донесе успеха за своя тим.