Салернитана дочака първата си победа в Серия А

Отборът на Салернитана постигна първата си шампионатна победа през сезона, след като спечели домакинството си на Дженоа с минималното 1:0 в двубой от седмия кръг на Серия А.

Единственият гол в срещата беше отбелязан в 66-та минута, след като Милан Джурич се извиси и се разписа с глава при центриране от корнер. В 72-ата Франческо Ди Такио можеше да вкара второ попадение за тима, но неговият удар срещна гредата. Последва голям натиск на “биковете”. Те можеха да изравнят в 90-ата минута, но тогава Вид Белек успя да избие топката в гредата след пряк свободен удар на Николо Ровела.

Така Салернитана събра 4 точки, но е едва на предпоследната 19-а позиция в класирането, където Дженоа е 16-и с 5 спечелени пункта.