Сасуоло дочака победа на своя стадион

Отборът на Сасуоло записа минимален успех с 1:0 при домакинството си на опашкаря Салернитана в среща от 6-ия кръг на Серия А. Това е първа победа за “неровердите” на техния стадион “Гевис” през този сезон, като така те прекратиха серията си от три поредни поражения, докато техният съперник все още няма шампионатен успех през настоящата кампания.

В самия край на първото полувреме ВАР отмени дузпа на домакините за нарушение на Рикардо Галиоло срещу Давиде Фратези. Все пак те стигнаха до победен гол в 54-ата минута, когато Доменико Берарди с глава засече центриране на Жереми Бога. Така Сасуоло се изкачи на 12-ата позиция в класирането с актив от 7 пункта, а Салернитана е на дъното със само една спечелена точка.