Луд голов трилър остави Дженоа и Верона с по една победа

Отборите на Дженоа и Верона завършиха помежду си при резултат 3:3 във вълнуващ двубой в Генуа, в който и двата тима можеха да грабнат победата, но в крайна сметка трябваше да си стиснат ръцете при равен резултат. Двата тима "поеха щафетата" от Интер и Аталанта, които по-рано тази вечер изиграха страхотно дерби, изпълнено с драма в заключителните минути. Същото се получи и в Генуа, като Верона пропиля аванс от 2:0, а при този резултат имаше и златен шанс за трети гол, който Кевин Лазаня пропусна. Домакините пък, вдъхновени от Доменико Кришито и Матия Дестро, направиха обрат от 0:2 до 3:2 и докосваха трите точки, но ветеранът Никола Калинич, появил се в игра след паузата, ги попари с гол в първата минута на добавеното време. Така и двата отбора останаха с по една победа от началото на сезона в Серия "А" след първите си 6 срещи и са с идентични показатели - по 6 точки, като Верона е на 14-о място в класирането, а Дженоа заема 15-ата позиция.

Трябва да се отбележи, че Никола Калинич има три гола в последните два мача. Той реализира и двете попадения за тима на Игор Тудор при равенството 2:2 със Салернитана в предишния кръг. Така веронци във втори пореден мач изпускат преднина от два гола и завършват при равенство. 38-годишният македонски ветеран Горан Пандев пък се появи в игра за Дженоа в началото на второто полувреме и допринесе за развоя на срещата.

Головото шоу започна в 8-ата минута, когато Давиде Фараони центрира отдясно и аржентинският нападател Джовани Симеоне с глава заби топката в мрежата зад европейския шампион с Италия Салваторе Сиригу. Синът на наставника на Атлетико Мадрид Диего Симеоне не отпразнува попадението, което бе срещу един от бившите му отбори.

Началото на второто полувреме също бе като по поръчка на Симеоне и Верона. Сръбският защитник на Дженоа Никола Максимович извърши ненужно нарушение срещу Джовани Симеоне в наказателното поле и тимът на Игор Тудор получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Антонин Барак и с безпощадно изпълнение чехът направи резултата 0:2 в 50-ата минута.

Салваторе Сиригу направи важни спасявания за Дженоа в следващите минути, а гостите от Верона имаха пълен контрол върху развитието на мача. Всичко за тях обаче се обърка в 76-ата минута, когато полският защитник Павел Давидович игра с ръка съвсем умишлено в наказателното поле и това доведе до дузпа в полза на Дженоа, а Доменико Кришито я превърна в гол. Само 4 минути по-късно резултатът вече бе 2:2, като Матия Дестро с прекрасен удар с глава след центриране от фал на 19-годишния халф Николо Ровела порази целта.

В 85-ата минута пълният обрат в резултата стана факт, след като Матия Дестро нахлу в наказателното поле на съперника и се подигра със защитника Корай Гюнтер преди да насочи топката във вратата - 3:2. Гостите обаче все пак се спасиха от поражението, като Калинич с майсторски удар с глава бе точен за 3:3 в 91-ата минута след центриране отдясно на Николо Казале и така тази вечер се получи втори пореден голов трилър в Серия "А".