Кошмарът продължава: дори аванс от два гола и човек повече не стигнаха на Динамо (Б)

Динамо (Букурещ) прекъсна серията си от 7 поредни загуби в румънското първенство, но няма никакъв повод за радост след домакинското равенство срещу УТА Арад - 2:2. Отборът на Пламен Илиев водеше с 2:0 и имаше човек на терена, но по много наивен начин изпусна трите точки и остана в зоната на изпадащите.

Габриел Торже откри за "червените кучета" в 7-ата минута, а в края на полувремето Идриз Бата от гостите получи червен картон. В 53-ата минута Деян Сореску удвои авана на Динамо от дузпа и мачът изглеждаше решен. Не така мислеше Давид Микулеску, който намали в 63-ата минута, а дълбоко в добавеното време наказа нова грешка в защитата на Динамо и спаси тима си от загуба.

С равенство 2:2 приключи и двубоят между Сепси и Рапид (Букурещ). В състава на домакините титуляри бяха двамата българи Радослав Димитров и Цветелин Чунчуков.Сепси губеше с 0:2 още в 10-ата минута след голове на Петре Гоге и Сайефдин Алами, но до почивката успя да изравни благодарение на попаденията на Кевин Лукасен в 28-ата минута от дузпа и в 43-ата след асистенция на Петар Боич.

През второто полувреме Алами получи червен картон и остави Рапид с човек по-малко в последния половин час, но Сепси не можа да се пребори за първа победа през сезона. Тимът е в серия от 6 равенства и заема 12-о място в подреждането.