Кешерю наказа отбора на Чандъров (видео)

Бившата звезда на Лудогорец Клаудиу Кешерю вкара един от головете за победата на ФКС над Академика (Клинчени) с 3:2 в 10-ия кръг на румънското първенство. 34-годишният нападател откри резултата още в 3-ата минута и вече има три попадения след завръщането си в гранда от Букурещ.

За гостите титуляр беше Асен Чандъров, а Георги Пашов остана на пейката. ФКСБ бързо взе преднина. Кешерю беше изведен в наказателното поле, но стреля във вратаря на гостите. Топката се върна в опитния голмайстор и той с техничен прехвърлящ удар я прати във вратата за 1:0.

В 10-ата минута вратарят на Академика Щефан Добре излезе неразчетено и стана причина за второто попадение в полза на ФКСБ, отбелязано от Винисиус. Гостите върнаха интригата в края на полувремето чрез Майкъл Омо, а след почивката на няколко пъти можеха да изравнят. Младокът Янис Стойка направи 3:1 за ФКСБ в 67-ата минута, а в 89-ата реализира втория гол за тима на Чандъров.

В друг мач вчера Арджеш (Питещ) и Киндия (Търговище) завършиха 0:0. Мартин Райнов игра 80 минути за домакините и получи жълт картон. Неговият отбор е 8-и в класирането с 14 точки, а Академика на Чандъров и Пашов е на последната 16-а позиция с 2 пункта. Води ЧФР Клуж с 19 точки, пред Ботошани с 20.