Чунчуков и Ради Димитров останаха без победа

Сепси стартира сезона с големи амбиции, но отпадна рано от евротурнирите, а освен това закъса и в румънското първенство. Днес отборът на Цветелин Чунчуков и Радослав Димитров направи 1:1 като гост на Университатя (Крайова) и още няма победа. Това беше трето поредно равенство за тима с този резултат.

Двамата българи бяха титуляри, като на почивката Димитров отстъпи мястото си на Уго Соуса, а Чунчуков остана на терена до 80-ата минута. За Университатя не игра Антони Иванов.

Сепси успя да поведе в 17-ата минута с точен изстрел на Бубакар Фофана, но в 32-ата Густаво изравни след пас на Никушор Банку. В 80-ата минута домакините получиха дузпа, но Густаво я пропусна и отборът му заема шесто място в класирането. Сепси е на 13-а позиция със 7 точки от 8 мача.

По-рано днес Фарул (Констанца) разгроми с 5:0 Академика (Клинчени). Асен Чандъров беше на резервната скамейка на Академика, но не се появи в игра. Неговият тим е последен в таблицата с едва 2 точки.