Брага обърна Мидтиланд, съдийка даде три дузпи и червен картон

Брага постигна трудна, но сладка победа с 3:1 над Мидтиланд в домакинството си от 2-ия кръг на Лига Европа в група "F". Португалците трябваше да правят обрат, за да измъкнат трите точки, като Евандер откри от дузпа в 19-ата минута, но Галеано също от дузпа изравни в 55-ата минута, а Рикардо Орта изведе домакините напред в 62-ата минута. Третият гол за португалците вкара отново Галеано в 95-ата минута. Срещата ще се запомни и с това, че бе ръководена от френската съдийка Стефани Фрапар, която не остана незабелязана на терена, като отсъди три дузпи и даде един червен картон. Божидар Краев бе в групата за гостите, но не се появи в игра.

Датчаните първи получиха дузпа в своя полза в 18-ата минута, когато Лейте препъна Исаксен и Фрапар посочи бялата точка, а Евандер отбеляза 11-метровия удар за 0:1.

Брага също получи дузпа в своя полза за нарушение на вратаря Елиас Олафсон в 33-ата минута, но Рикардо Орта не успя да реализира от бялата точка, като ударът му бе спасен.

В 55-ата минута домакините получиха втора дузпа, този път за фаул на Жуниньо срещу Марио Гонсалес, като положението бе разгледано и с ВАР. Галеано този път не сгреши от бялата точка и изравни резултата.

В 62-ата минута Рикардо Орта се реваншира, вкарвайки победния гол за Брага. Негов съотборник опита далечен удар, който след щастлив рикошет се озова в Орта в наказателното поле, а той без забавяне отбеляза за 2:1.

84-ата минута гостите останаха и в намален състав, след като Фрапар показа червен картон на Жуниньо за грубо нарушение.

В добавеното време падна и трети гол за домакините. Гонсалес изведе Галеано, който не сбърка за крайното 3:1.

Така Брага взе първа победа в групата и излезе на 2-ото място с 3 точки. Мидтиланд е на 4-ото място с 1 точка.