Десетима от Мидтиланд спечелиха сблъсъка с Копенхаген

Мидтиланд спечели с 1:0 като гост дербито с Копенхаген от деветия кръг на датското първенство. Българският футболист Божидар Краев не бе в групата на Мидтиланд за двубоя. Съперникът на Лудогорец в Лига Европа грабна трите точки след гол на бразилския нападател Жуниор Брумадо в първата минута на втората част. Интересното е, че Мидтиланд надви противника си с човек по-малко, тъй като още в 16-ата минута бразилският халф Евандер получи червен картон.

Мидтиланд вече е лидер в класирането с 21 точки, а Копенхаген е втори с 20. Мидтиланд взе седма победа в датската Суперлига, докато за Копенхаген това бе първо поражение за сезона в първенството.

Снимка: FC Midtjylland / Twitter