Лудогорец измъкна точка и даде свидни жертви в датска корида

Лудогорец направи 1:1 при гостуването си на Мидтиланд в първа среща от груповата фаза на Лига Европа. Густав Исаксен откри резултата още в третата минута, а Кирил Десподов изравни отблизо в 32-ата. В състава на домакините го нямаше Божидар Краев. Мачът в Дания предложи груб футбол, особено след почивката, като българският шампион даде важни жертви - в началото на второто полувреме с контузия напуснаха националите Антон Недялков и Десподов.

Двубоят започна кошмарно за българския състав. В третата минута бразилският халф на домакините Евандер изсипа топката пред вратата на Лудогорец и 20-годишният Густав Исаксен намери мрежата с глава пред погледа на Антон Недялков - 1:0 за Мидтиланд. Последваха още добри моменти за датчаните, като "орлите" стояха предимно в отбрана в следващите двайсетина минути. В 25-ата минута Жуниньо от Мидтиланд се размина с гол след центриране отляво, при което не успя да накаже Кристиян Кахлина с глава от два метра.

В 32-ата минута българският шампион достигна до изравняване на резултата. Фактически това беше първата опасност, която футболистите на Станислав Генчев, който заместваше далия положителен тест за коронавирус Валдас Дамбраускас, създадоха пред вратата на исландския вратар Олафсон. Бърнард Текпетей шутира по посока рамката на Мидтиланд, топката достигна до Десподов и крилото я търкулна между краката на Олафсон - 1:1!

Второто полувреме стартира лошо за тима от Разград. Капитанът на Лудогорец Антон Недялков получи контузия в десния крак, заради което опитният футболист беше заменен принудително. Все още не е ясно доколко е сериозна травмата на защитника. В 58-ата минута същата съдба споходи и Кирил Десподов, който се сблъска с бранител на Мидтиланд. Така "орлите" трябваше да правят нова принудителни смени и за няколко минути останаха без своя капитан и без своя голмайстор.

Цървена звезда измъкна победата в края

В 64-ата минута крилото на домакините Пионе Систо получи топката на границата на вратарското поле, но ударът му се спря в ръцете на Кахлина, който бе заел добра позиция пред своята голлинията. Няколко минути след това хърватският страж на Лудогорец направи великолепно спасяване с лявата си ръка, попречвайки на датчаните да излязат отново напред в резултата. Оттук до 90-ата минута сериозни възможности за гол пред двете врати не се откриха, за да дойде последният съдийски сигнал при 1:1.

Мидтиланд 1:1 Лудогорец

1:0 Густав Исаксен (3)
1:1 Кирил Десподов (32)

Стартовите състави:

Мидтиланд: 16. Олафсон, 6. Андерсон, 28. Святченко, 14. Даалсгард, 73. Жуниньо, 29. Паулиньо, 37. Ониедика, 10. Авандер, 7. Систо, 45. Исаксен, 74. Брумадо.

Лудогорец: 71. Кахлина, 4. Сисиньо, 32. Са, 30. Пластун, 3. Недялков, 8. Гонсалвеш, 25. Баджи, 37. Текпетей, 7. Сантана, 11. Десподов, 10. Ману.