Късен гол донесе успеха на Селта над Гранада

С късен гол на Денис Суарес отборът на Селта стигна до труден домакински успех с 1:0 над Гранада в двубой седмия кръг на Ла Лига

Това беше първи успех за Селта във Виго и втори пореден през сезона, като отборът се изкачи на 13-ата позиция със седем точки. Гранада пък остана 18-и с 3 точки.

Двубоят стартира малко мудно от страна и на двата отбора, но домакините намериха своята игра в края на първата част и започнаха да създават проблеми на отбраната на Гранада с пресата си. В същото време от Гранада не пропускаха да контраатакуват, но им липсваше последния удар.

В средата на втората част Яго Аспас пропусна да изведе Селта напред, след като не успя да се разпише от дузпа. Аспас стреля със самочувствие срещу стража на гостите Луис Максимиано, който не беше спасявал дузпа в кариерата си при мъжете.

Все пак доминацията на Селта през втората част даде резултат в добавеното време, когато Денис Суарес хвърли в екстаз домакините с попадение срещу резервния вратар на Гранада Аарон Ескандей.