Най-после радост за Селта

Селта постигна първата си победа от началото на сезона в Ла Лига. Галисийци повалиха с 2:0 като гост Леванте и се измъкнаха от зоната на изпадащите. Головете за отбора от Виго вкараха Яго Аспас (66') и Брайс Мендес (85'), а между двете попадения вратарят Матиас Дитуро спаси дузпа, изпълнена от Рожер.

В дните преди мача се заговори, че наставникът на Селта Едуардо Кудет ще бъде уволнен, но след днешния успех обстановката около тима ще се успокои. С 4 точки Селта настигна Леванте в класирането и вече мисли за домакинството на Гранада, в което ще преследва първи успех на "Балаидос".

Преди почивката мачът беше равностоен и без почти никакви интеренси моменти пред двете врати. В 52-ата минута Рожер овладя топката в наказателното поле, но ударът му излезе в аут. В 66-ата страхотна контраатака на Селта завърши с гол. Санти Мина намери Яго Аспас, а звездата на гостите с елегантен удар намери далечния ъгъл.

Много скоро домакините получиха възможност да изравнят. Именно Аспас игра с ръка в наказателното поле и съдията Хорхе Фигероа даде дузпа за Леванте. Зад топката застана Рожер, но Дитуро отгатна посоката на изстрела и спаси.

В края Леванте рискува и хвърли всички сили напред в търсене на гол, с който да избегне загубата. Селта се възползва и вкара втори гол в 85-ата минута. Брайс Мендес овладя топката след грешка на противников защитник, показа техника в наказателното поле и гарантира победата на гостите.

Леванте още няма победа през сезона, а в следващия кръг ще гостува на Барселона.