Венеция изтръгна точка срещу 10 от Торино

С равенство 1:1 завърши първият официален мач между Венеция и Торино от 2005 година насам. Двата тима не успяха да се победят в двубой от шестия кръг на Серия А и запазиха позициите си във временното класиране. Торино е девети с 8 точки, докато Венеция заема 18-ата позиция с 4.

През първата част Венеция изглеждаше по-опасният отбор на терена, макар и съперникът да владееше повече топката. В крайна сметка полувремето дойде при 0:0. След паузата домакините от Венеция бяха принудени да съжаляват за пропуснатите възможности, след като в 56-ата минута Йоан Брекало откри за Торино с първия си гол с екипа на “биковете”. Той играе в Торино като отдаден под наем от Волфсбург

Треньорът на Венеция Паоло Занети извърши ключови смени, които дадоха резултат. Кофи Джиджи от Торино получи два жълти картона в рамките на две минути и беше изгонен, а Венеция получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана резервата Матия Араму, който вкара за 1:1. Минута по-късно Араму направи пропуск.

С човек повече домакините търсеха победата до края, но в крайна сметка резултатът остана непроменен.