100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Лацио се измъкна срещу Торино с дузпа в последната минута

Чиро Имобиле спаси Лацио от загуба срещу Торино с гол от дузпа в добавеното време за крайното 1:1. Това беше в среща от 5-ия кръг на Серия “А”, играна в дома на “биковете”.

Футболистите в тъмночервено се представиха доста по-добре и водеха след попадение на преотстъпения от Ювентус Марко Пяца в 76-ата минута. Малко след точния си изстрел хърватинът пропусна да вкара за 2:0, а преди почивката съотборникът му Антонио Санабрия уцели гредата. Ансалди също беше близо до гол в мрежата на Пепе Рейна.

Столичани се задоволиха със значително по-малко шансове, като Педро Родригес беше на крачка от попадение точно след почивката, а в 88-ата Имобиле също удари греда.

Така в последната минута резервният нападател на Лацио Ведат Муричи спечели наказателен удар, реализиран от капитана за 1:1.

Това е четвърти пореден двубой за “орлите” без победа във всички турнири този сезон. В класирането в Серия “А” тимът на Маурицио Сари има една точка повече от Торино.

В неделя Лацио го очаква градско дерби с Рома, докато “биковете” ще гостуват на Венеция в понеделник.