Торино развали дебюта на Рибери и изпревари Ювентус

Торино записа първата си победа за сезона, след като разби Салернитана с 4:0. Дебют за тима от Салерно направи новото попълнение Франк Рибери. Французинът влезе в 67-ата минута, но не успя да помогне много на отбора. Торино поведе в края на първото полувреме с гол на Арналдо Санабрия. Бремер удвои аванса на домакините в 65-ата минута след втората асистенция на Кристиан Ансалди в мача. Тимът на Иван Юрич стигна до още две попадения в края на срещата. Влезлият като резерва Томазо Побега и Саша Лукич се разписаха, за да се стигне до разгромното 4:0.

След първите си точки за сезона Торино изпревари градския съперник Ювентус, който има само една точка от първите си три мача и е малко над зоната на изпадащите. Салернитана пък е на последното място, след като записа втора поредна загуба с 0:4.

“Биковете” имаха предимство от началото и Вилфрид Синго и Марко Пяца бяха близо до откриване на резултата. Попадение на Ансалди пък бе отменено поради засада. Салернитана имаше някои възможности. След ъглов удар Ди Такио насочи топката с глава и тя се удари в гредата. В самия край на първото полувреме след центриране на Ансалди Санабрия надскочи двама защитници и с глава прати топката в мрежата.

Гостите пропуснаха да изравнят след неубедителна намеса на вратаря на съперника Ваня Савич, тъй като ударът на Филип Джурич с глава не намери вратата. Отново пропуск на Салернитана бе последван от гол на Торино. Поредното центриране на Ансалди бе засечено с глава от Бремер за 2:0. Франк Рибери влезе в игра, но гостите се умориха и намалиха темпото към края, а “биковете” се възползваха от това и стигнаха до нови два гола.