Салернитана губеше с два гола след половин час, но разочарова Верона

Салернитана и Верона завършиха наравно 2:2 мач от 5-ия кръг на Серия А. Гостите успяха да поведат с две попадения през първата част на Никола Калинич (7' и 29'), но допуснаха обрат за домакините, за които точни бяха Седрик Гондо в 45-ата и Мамаду Кулибали 76-ата.

По този начин Салернитана спря негативната си серия от четири последователни загуби и записа първа точка от началото на сезона. Верона пък е на 14-о място с 4 спечелени точки до момента.

Играчите на Игор Тудор успяха да поведат още в 7-ата минута, когато Никола Калинич получи страхотен пас и оказал се очи в очи с вратаря на домакините не сгреши за 1:0. Верона удвои в 30-ата минита, когато отлична комбинация изведе отново Калинич на отлична позиция и отбеляза второто си попадение в срещата.

Салернитана намали в последната минута на първото полувреме, когато след пряк свободен удар на Франк Рибери Павел Давидович сбърка и свали топката в краката на Седрик Гондо, който се разписа за 2:1. Домакините достигнаха до равенството в 76-ата минута, когато един силен удар извън наказателното поле се спря в крака на Мамаду Кулибали, той се оказа очи в очи с вратаря на гостите и се разписа за 2:2.

Верона можеше да достигне до победата няколко минути преди края, но гредата спря Антонин Барак от победното попадение за хората на Игор Тудор.

В следващият кръг Верона ще се изправи срещу Геноа, а домакините от Салернитана ще пътуват за сблъсък със Сасуоло.