Аталанта подгони лидерите в Серия А

Отборът на Аталанта подгони лидерите в Серия А, след като постигна успех с 1:0 у дома над Сасуоло в двубой от 5-ия кръг.

С успеха бергамаските се изкачиха на четвъртата позиция във временното класиране, като се изравниха с Милан  и изпревариха Рома, който е с мач по-малко. Робин Госенс даде ранен аванс за Аталанта в 3-ата минута, след като се възползва от подаване на Руслан Малиновский

В 37-ата Давиде Дзапакоста удвои преднината на бергамаските, която обаче беше стопена в самия край на полувремето от Доменико Берарди и така интригата се запази и през втората част, но очакванията за някаква драма се оказаха напразни. За Аталанта това беше трета поредна победа над Сасуоло, който се превръща в любим съперник, а попадението на Берарди в Серия А станаха 87.

Само три минути бяха нужни на бергамаските, за да преодолеят съпротивата на Сасуоло, когато Госенс откри. В 12-ата минута Сасуоло можеше да върне попадението, но Демирал пропусна.

Така се стигна до втори гол за Аталанта, който дойде след комбинация между Дуван Сапата, Купмейнерс и Малиновский, за да бъде завършен от Дзапакоста. Сасуоло даде признаци за връщане в мача, след като в края на полувремето Берарди изненада стража на гостите Хуан Мусо, но за повече гостите нямаха сили.