Влахович донесе нова победа на Фиорентина като гост

Отборът на Фиорентина записа третата си победа като гост през сезона, след като спечели гостуването си на Удинезе с минималното 1:0 в двубой от 6-ия кръг на Серия А.

Единственото попадение падна в 16-ата минута, когато Душан Влахович се разписа от дузпа. Ситуацията за наказателния удар беше спорна, но след преглеждане с ВАР главният съдия все пак посочи бялата точка за фал на Уолъс срещу Джакомо Бонавентура. През втората част фриуланите потърсиха поне изравнителен гол, но така и не стигнаха до такъв. С този успех Фиорентина събра 12 точки и се изкачи на петото място в класирането, където Удинезе е 13-и със 7 пункта след третото си поредно поражение.